Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie


W tym tygodniu gościliśmy w naszym ośrodku 24 wolontariuszki z organizacji Habitat For Humanity. Dziewczyny pochodziły z Irlandii dokładniej z Belfastu i gościły u nas od poniedziałku do soboty (07-12.07). Przez ten czas udało nam się zrobić przeogromną ilość pracy związanej z remontem hostelu, od skucia płytek, podwieszenia sufitu do wręcz prozaicznego postawienia piaskownicy czy odmalowania bramy wjazdowej.
 

 

 

Wolontariuszki posiadały niezwykle ciepłą energię którą to zarażały naszych podopiecznych i pomimo różnicy językowej i tak większość znalazła wspólny język. Poza wspólną pracą która towarzyszyła nam każdego dnia zorganizowaliśmy również wspólne grilowanie połączone z różnymi grami zarówno polskimi jak i irlandzkimi, warto tu też wspomnieć że nauczyliśmy się nawzajem 

 

Pokaz walki rycerskiej wprawił w osłupienie dziewczyny które nigdy w życiu nie miały okazji trzymać prawdziwego miecza w dłoni. Poza ogólną rekracją nie obyło by się też bez dyskoteki która to w iście Monar-owskim stylu dała się wszystkim wyszaleć. Caly tydzień można zaliczyć do jednego z tych wspanialszych. W sobotę wspólnie z Burmistrzem Miasta Wyszków oraz OPS w Wyszkowie pożegnaliśmy naszych gości.

Odsłon artykułów:
347605

Zajrzyj też