Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie

Możesz wszystko, tylko w to wierz!

 

Młodzież z ośrodków MONARU od dawna chciała nagrać płytę będącą muzycznym hołdem dla Marka Kotańskiego. Zamiar udało się zrealizować i krążek zawierający 18 utworów jest już gotowy! Projekt "Zdrowi Młodzi" został sfinansowany ze środków programu "Młodzież w działaniu".
 
Piosenki zawarte na płycie reprezentują różne style muzyczne, choć najwięcej jest hip-hopu. W tekstach można odnaleźć echa życiowych doświadczeń młodych autorów, ale przede wszystkim pozytywne, antynarkotykowe przesłanie i afirmację takich wartości jak przyjaźń, miłość, rodzina oraz zachętę do dokonywania w życiu odważnych zmian i realizowania marzeń. "Możesz wszystko, tylko w to wierz" - zdanie pochodzące z jednej z piosenek mogłoby być mottem całego albumu. W wielu utworach powraca postać Marka Kotańskiego, którego postawa i dokonania pozostają inspiracją dla kolejnych pokoleń. Na okładce znalazły się jego słowa: "Cenię wszelkie alternatywy, cenię spontaniczność młodzieży, one kreują rzeczywistość".
 
- Projekt "Zdrowi Młodzi" jest skierowany do młodzieży wychodzącej z uzależnienia oraz osób, które stoją przed decyzją o podjęciu leczenia w ośrodku. Poprzez płytę promującą wartości, na których opiera się filozofia MONARU (przyjaźń, pomoc drugiemu człowiekowi, rodzina), chcieliśmy ukazać alternatywę dla zachowań patologicznych, pokazać że osoby wychodzące z uzależnienia mają takie same szanse, np. na to aby realizować swoje muzyczne pasje, jak ich zdrowi rówieśnicy - wyjaśnia Jan Władoń, specjalista ds. profilaktyki w biurze Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR. - Projekt trwał przez sześć miesięcy, przez ten czas realizowaliśmy nagrania utworów na płytę, jej promocję oraz budowaliśmy trzeźwą relację między pacjentami ośrodków przy wspólnej pracy nad projektem. Osoby wychodzące z uzależnienia dostały możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań i doświadczenia czegoś nowego, jakże innego od dotychczasowego trybu życia - dodaje.
 
Część nagrań powstała w Warszawie, inne pochodzą z ośrodków, w których młodzież  miała dostęp do studiów nagraniowych. Płyta będzie dystrybuowana podczas akcji profilaktycznych i promocyjnych MONARU, można też pobrać ją w całości z internetu, gdzie jest dostępna pod adresem
 

Płytę można pobrać stąd "Pobierz" 

 

Źródło artykułu 

 

Odsłon artykułów:
347619

Zajrzyj też