Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie

Sobota 14 grudnia !!

Ten dzień okazał się wielkim świętem naszego ośrodka. Jeden z pacjentów który niegdyś się z nami leczył. Michał Kucharczyk dołączył do zaszczytnego grona Neofitów naszego ośrodka [Neofita (z gr. neóphytos - na nowo zasadzony, łac. neophytus - nowo nawrócony)].

alt

Tytuł Neofity otrzymuj się gdy pozostaje się w trzeźwości przez pół roku od ukończenia leczenia. Michał został uroczyście mianowany takim tytułem poprzez głosowanie społeczności. A następnia nasz kochana Liderka Jagoda pasowała go mieczem rycerskim nadając mu tytuł NEOFITY oraz przyjmując go w poczet przyjaciół domu monaru w wyszkowie. Dla każdego pacjenta ośrodka jest to wielkie święto pokazuje ono, że można podołać naszej chorobie i utrzymywać trzeźwość także ukończywszy leczenie. Również dla kadry terapeutycznej jest to bardzo wzruszające przeżycie, gratyfikujące ich działania oraz ukazujące, że ich prac ma cel. Szczególne podziękowania Michał złożył rodzinie, kadrze oraz społeczności terapeutycznej ośrodka. 

 

Ten wielki dzień dla nas wszystkich łączył się także z wyjątkową okolicznością jaką był zjazd rodzinny zorganizowany z okazji wigilii z rodzinami. Wiele osób miało okazje po raz pierwszy od wielu lat podzielić się opłatkiem ze swoimi rodzinami oraz naprawić swoje zaniedbane relacje. Były to wzruszające chwile dla każdego z pacjentów. Także dla rodzin było to wielkie wyzwanie które kosztowały ich zdobycie się na nowe pokłady zaufania do osób które niegdyś skrzywdziły je a teraz starają sie to naprawić. Oprócz uroczystości związanych z wigilijną atmosferą, dla rodzin został przygotowany pokaz jazdy konnej oraz wystawny obiad wspólne kolędowanie i miła atmosfera.

alt

Odsłon artykułów:
347638

Zajrzyj też