Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie

 

Stowarzyszenie MONAR i Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu w Rożnowicach były w dniach 6-8 września 2013 roku organizatorami kolejnej edycji MONAROWISKA, czyli Ogólnopolskiego Spotkania Społeczności Terapeutycznych. Monarowisko to głównie wymiana doświadczeń i integracja społeczności terapeutycznych ze wszystkich placówek Stowarzyszenia MONAR.

 

W tym roku wydarzenie zbiegło się z 35 rocznicą powstania Stowarzyszenia i poświęcone było pamięci jego założyciela – Marka Kotańskiego. Spotkaniu towarzyszyły również rozgrywki sportowe i występy artystyczne – koncerty zespołów, kabarety i etiudy teatralne. Odbył się również panel dyskusyjny z ciekawymi ludźmi, podczas którego można było pogłębić swoją wiedzę na temat działalności Stowarzyszenia MONAR.

 

Ośrodek Monar-Markot w Rożnowicach był gospodarzem tegorocznego Monarowiska. Jednym z głównych punktów Monarowiska w Roznowicach było uroczyste zakończenie terapii pacjentów ośrodków rehabilitacyjno - readaptacyjnych, którym udało się wygrać z narkotykowym nałogiem. 

Ponadto, podczas każdej corocznej imprezy, reprezentanci monarowskich środowisk dzielą się swoimi bogatymi doświadczeniami. Wszystko to dzieje się w spartańskich warunkach obozowiska, sprzyjających integracji i współpracy ludzi, którzy niejednokrotnie spotykają się po raz pierwszy. 

 

Odsłon artykułów:
347606

Zajrzyj też