Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie

Podczas pobytu w ośrodku uczymy się wielu zachowań i postaw potrzebnych w trzeźwym życiu. Umiejętności które tu zdobywamy to między innymi organizacja czasu wolnego, odpowiedzialność za siebie i innych, planowanie np. zakupów, wydatków. Zielone lekcje oferowane przez nas działają w dwie strony, my pacjenci ośrodka zapraszając Was do siebie, pomagając Wam, pomagamy sobie poprzez kontakt, przekazywanie wiedzy o zagrożeniach jakie niosą za sobą narkotyki i alkohol.

 

Mieszkańcy Ośrodka MONAR w Wyszkowie oferują niepowtarzalne "Zielone Lekcje"

Misja Stowarzyszenia "MONAR"

Misją Stowarzyszenia MONAR jest troska o każdego człowieka, który znalazł się w potrzebie, pomoc bliźnim w duchu miłości, tolerancji i dbałości o ludzką godność oraz poszanowaniu praw człowieka. 

MONAR wierzy, że nikt nie jest stracony na zawsze, że każdy człowiek zasługuje na pomoc, na szansę odnalezienia swego miejsca w życiu. 

MONAR popiera życie bez narkotyków, otwartość i wrażliwość na innych, czynienie dobra, odpowiedzialność za własne życie i wiarę w nieograniczone możliwości człowieka. 

Kilka słów o nas.

Ośrodek MONAR w Wyszkowie jest jednym z ok. 30 w całej Polsce. Znajduje się 50 km od Warszawy w małym, spokojnym miasteczku. Ośrodek został założony w 1982 roku przez Marka Kotańskiego.

Hipoterapia- Konie pełnią bardzo ważną rolę w naszym ośrodku, determinując w dzień i w nocy funkcjonowanie społeczności terapeutycznej. Dlatego też podstawową formą hipoterapii realizowaną na terenie Ośrodka jest tzw. terapia kontaktem z koniem.

Rycerze- Drużyna Rycerska założona została w 2000 roku przez pacjentów naszego Ośrodka. Z biegiem czasu oręż przez nas posiadany znacznie się powiększył a wraz z nim umiejętności walki średniowieczną bronią. Nie jest to jednak walka na śmierć i życie, lecz efektywny pokaz , do którego przygotowujemy się rzetelnie.

Oferujemy Wam:
 • jazdę konną
 • jazdę na kucykach
 • pokazy rycerskie
 • podstawy pierwszej pomocy
 • ognisko
 • grill
 • integracje, gry i zabawy
 • ciekawe spotkania na temat:
  • Dlaczego młodzi ludzie tak często sięgają po używki
  • Używkom mówie nie! Dlaczego?
  • Wakacje - ogromne zagrożenie dla młodych ludzi

 

Dlaczego to robimy? Co nam to daje i co ma wam to dać?

  Podczas pobytu w ośrodku uczymy się wielu zachowań i postaw potrzebnych w trzeżwym życiu. Umiejętności które tu zdobywamy to między innymi organizacja czasu wolnego, odpowiedzialność za siebie i innych, planowanie np. zakupów, wydatków. Zielone lekcje oferowane przez nas działają w dwie strony, my pacjenci ośrodka zapraszając Was do siebie, pomagając Wam, pomagamy sobie poprzez kontakt, przekazywanie wiedzy o zagrożeniach jakie niosą za sobą narkotyki i alkohol.

  W trakcie uczestnictwa w Zielonych lekcjach na terenie naszego ośrodka za jedyne 12 zł/osoba, możecie poczuć się jak w domu, napić się ciepłej herbaty zjeść coś dobrego i korzystać ze wszystkich atrakcji które oferujemy. Pieniądze zarobione w ten sposób w głównej mierze przeznaczamy na kasę społeczności z której wspieramy osoby nie mające pomocy z domu, ale również pomagają nam one konstruktywnie spędzać czas wolny.
Zarobione w ten sposób pieniądze, przeznaczone są na rzecz pacjentów nieposiadających pomocy z zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy!!!

Odsłon artykułów:
347635

Zajrzyj też