Stowarzyszenie Monar

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie

Monarowski Parlament zapowiada Płytę dla Kotana

W Rożnowicach pod Poznaniem obradował 26 marca Parlament Społeczności Ośrodków MONAR. Przedstawiciele społeczności terapeutycznych z ośrodków rehabilitacyjno-readaptacyjnych z różnych stron Polski planowali wspólne inicjatywy, m.in. nagranie płyty poświęconej pamięci Marka Kotańskiego.


W spotkaniu wzięło udział 15 osób, reprezentujących siedem ośrodków. Spopularyzowanie idei monarowskiego parlamentu i zaangażowanie do udziału w pracach tego gremium jak największej liczby chętnych, to jeden z celów jakie stawiają przed sobą obecni parlamentarzyści.

„Ryzykujemy stwierdzenie, że tak jak dla pacjentów korzystne jest uczestnictwo w społeczności, tak dla każdej ze społeczności korzystna jest ich wspólnota. My tę wspólnotę właśnie chcemy budować” - napisali w liście rozesłanym do monarowskich placówek leczenia stacjonarnego.

Delegaci ośrodka w Ostrołęce przedstawili projekt graficzny internetowej strony parlamentu, na której mają wkrótce znaleźć się informacje o reprezentantach poszczególnych społeczności i działalności parlamentu. Oprócz funkcji informacyjnej strona ma także pełnić rolę integracyjną - podobnie jak inna inicjatywa parlamentu, muzyczny projekt pod roboczym tytułem „Płyta dla Kotana”. Według jej pomysłodawców krążek będzie  hołdem, złożonym przez monarowską młodzież Markowi Kotańskiemu.

Więcej przeczytasz tu Płyta dla Kotana

Odsłon artykułów:
347629

Zajrzyj też